Warning: Trying to access array offset on value of type bool in /home/akillisehirbursa/domains/akillisehir.bursa.bel.tr/public_html/wp-content/themes/dream-city/theme-framework/theme-style/function/template-functions.php on line 557
Incit-Ev Projesi
Incit-Ev Projesi

Incit-Ev Projesi

Proje Adı: INCIT-EV (ŞEHİRLERDE KULLANICI ODAKLI ELEKTRİKLİ ARAÇ ŞARJ ALTYAPISI VE YAZILIMI UYGULAMASI)

( Tam Adı: Large demonstratIoN of user CentrIc urban and long-range charging solutions to boosT an engaging deployment of Electric Vehicles in Europe – INCIT-EV )

Proje Bilgileri:

INCIT-EV, Avrupa Birliği Ufuk 2020 fonu kapsamında LC-GV-03-2019 ( Düşük Karbon Yeşil Araçlar Çağrısı) çağrı başlığı altında proje liderinin RENAULT (Fransa) ‘un olduğu KULLANICI ODAKLI ŞARJ ALTYAPISI TASARIMI konulu araştırma ve inovasyon projesidir.

“ UFUK 2020 Fonu Avrupa Birliği üye ülkeleri ve üyelik aşamasındaki ülkelerin yararlanabildiği, teknoloji inovasyon, araştırma geliştirme ve bilimsel çalışmaları içeren çevre, ulaşım, sağlık, bilgi teknolojileri konularında proje bazlı fon sağlayan bir programdır. Ülkemiz bu fon programından TÜBİTAK aracılığıyla yararlanmakta ve proje başvurularını yine TÜBİTAK koordinasyonunda gerçekleştirmektedir. ”

Türkiye’den sadece Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin gözlemci olarak yer alacağı proje 2020 yılı itibariyle başlayacak olup, tüm Avrupa çapında şirket, belediye, özel sektör ve sivil toplum kuruluşlarından oluşan 33 adet ortağı mevcuttur. Bu çerçevede etki alanı bu derece yüksek bir projede yer alarak Bursa Büyükşehir Belediyesi gelecek dönemlerde daha büyük projelere katılma ve yönetme şansını elde edecektir.

Projenin Hedefi:

Projenin birçok hedefi bulunmaktadır.

  • Elektrikli araçların şehir içi konumlandırılmasında teknik altyapı planlama ve analiz çalışmaları.
  • Avrupa çapında elektrikli araç park-şarj ödeme sistemleri
  • Avrupa çapında elektrik araç kullanıcı anketleri.
  • Uzun mesafe giden elektrikli araç şarj sistemleri
  • Güvenli ve hırsızlığı engelleyen iki tekerlekli araç park istasyonları.
  • Avrupa çapında elektrikli araçların market analizi.
  • Avrupa çağında Araç şarj istasyonlarının konumlandırma planlarının yapılması.
  • Elektrikli araç şarj istasyonları yönetim ve takip yazılımı.

 

Proje kapsamında üretilmesi hedeflenen yazılım Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından da kullanılabilecektir.

Yorum Bırakın