Warning: Trying to access array offset on value of type bool in /home/akillisehirbursa/domains/akillisehir.bursa.bel.tr/public_html/wp-content/themes/dream-city/theme-framework/theme-style/function/template-functions.php on line 557

Sesli Rehber Sistemi

Sesli Rehber Sistemi

Uygulama Hakkında

Muradiye Külliyesi ve Müzelerimize gelen ziyaretçilerimizin daha doğru ve standart bir şekilde bilgilendirildiği sistemlerdir. Ziyaretçiler bu cihazlar sayesinde önüne geldikleri obje ile ilgili bilgiyi veya ekranın sesini otomatik olarak duyacak ve öğreneceklerdir. Ziyaretçiler birbirini rahatsız etmeden, gürültüsüz ortamda ve kendi dillerinde anlatılanları duyacaktır.

Bu sistem sayesinde kısa sürede; müze ile ilgili genel bilgiler ile teşhir edilen eserler hakkında özet bilgiler direkt olarak verilmektedir. Tıpkı bir cep telefonu gibi kullanımı kolay olarak tasarlanmıştır. Uzun süre enerji sağlayabilen bataryalar sayesinde ara vermeden 20 saate kadar kullanılabilir. Kullanıcı kontrolünde, rahat, kolay, eğlenceli, kalıcı ve eğitici bilgileri hizmete sunar. Herhangi bir kablo, internet, alıcı veya verici modülüne ihtiyaç duymayan, kişiye özel bir elektronik rehber cihazıdır. Görme engellilerin kullanımı için de uygundur.  Sesli rehber sistemi içerisinde müzeyi iki farklı sesten dinlenmektedir.

Uygulamanın Sağladığı Faydalar

  • Toplumu bilgilendirme
  • Engelli dostu uygulama

Yorum Bırakın