Warning: Trying to access array offset on value of type bool in /home/akillisehirbursa/domains/akillisehir.bursa.bel.tr/public_html/wp-content/themes/dream-city/theme-framework/theme-style/function/template-functions.php on line 557

Yeşil Dalga Sistemi

Akıllı Şehir Bursa / ULAŞIM / Yeşil Dalga Sistemi
Yeşil Dalga Sistemi

Uygulama Hakkında

Bursa Kent içi Sinyalizasyon Sistemine dahil 18 trafik arterinde birbirleriyle koordineli çalışan 65 adet sinyalize kavşak (Yeşil Dalga) mevcuttur.

  • Yeşil Dalga Sistemi nedir ?

Yeşil dalga sistemi; ana arterlerde yakın ara ile yer alan trafik ışıklarında peş peşe kırmızı ışığa yakalanmayı engellemek üzere kurulan sinyalizasyon sistemidir.

Seçilmiş olan güzergahlarda belirli bir hızda seyahat edildiğinde tüm trafik ışıklarından yeşil ile geçiş yapmayı sağlayan sistem bu suretle de zaman ve yakıt tasarrufuna imkan vermektedir. Ayrıca sürücüler sabit hızla kavşaklar arasında paket paket geçiş yaptıklarından trafik akışı daha sağlıklı gerçekleşmektedir. Sürücülerin bekleme süresi en az %50 oranında azalmaktadır. Yeşil dalga sistemi ile yasal hız limitlerine uyum avantaj teşkil ettiğinden hız limitlerine uyum da teşvik edilmiş olur. Yeşil dalga sistemi uygulanmış olan kavşaklarda tabela ile bu sistemin var olduğu bilgisi verilir ve uyulması gereken hız limiti belirtilir.

Uygulamanın Sağladığı Faydalar

  • Trafik Yoğunluğunun Düzenlenmesi, Zaman ve Maliyet Tasarrufu
  • Akıllı Ulaşım

Yorum Bırakın